• AUTOR - Ilija Trojanow
Ilija Trojanow

urodził się w 1965 r. w Sofii. W 1971 r. jego rodzina uzyskała status uchodźców politycznych w Republice Federalnej Niemiec. Rok później Trojanow wyjechał wraz z rodziną do Kenii. Studiował prawo i etnologię w Paryżu i Monachium. W latach 2003-2007 mieszkał w Kapsztadzie, w 2007 przeniósł się do Wiednia.

Jest powieściopisarzem, eseistą, tłumaczem i wydawcą literatury bułgarskiej i niemieckiej.

Za swą twórczość otrzymał wiele prestiżowych nagród – w roku 2006 nagrodę Targów Książki w  Lipsku za Kolekcjonera światów, który znalazł się również w finale  nagrody Deutscher Buchpreis. W 2010 Trojanow został laureatem nagrody literackiej Würth-Preis.

Jego powieść Die Welt is groß und Rettung lauert überall stała się podstawą scenariusza znanego również w Polsce filmu Świat jest wielki, a zbawienie czai się za rogiem (2008).

W ostatnich latach ukazało się w Niemczech wiele utworów Trojanowa, między innymi Oberammergau. Richard F. Burton zu Besuch bei den Passionsspielen oraz Eis Tau. Ta ostatnia książki ukazała się także  języku francuskim (Des oiseaux couleur de soufre, Buchet Chastel, 2012).

  • POLECANE KSIĄŻKI
}
}
}
}
}
}
}
}
  • KSIĄŻKI AUTORA
  • KSIĄŻKI AUTORA
Copyright © by NSB 2007-2015
Wykonanie: YELLOWTEAM.PL

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.