Zoé Valdés
Cud w Miami
Cud w Miami
Tytuł oryginału: Milagro en Miami
Język oryginału: hiszpański
Przekład: Maria Raczkiewicz-Śledziewska
Oprawa: broszurowa
Format: 145 × 235 mm
Formaty ebook:
ISBN: 83-7392-072-2
Data wydania: październik 2004
Ilość stron: 232
Zoé Valdés
Cud w Miami
OPIS

Powieść mieszkającej w Paryżu kubańskiej pisarki opowiada o losach Iris Tęczookiej, "najpiękniejszej kobiety świata". Jako młoda dziewczyna zostaje ona wywieziona do Mediolanu przez włoskiego fotografa, który ma zamiar zbić na jej urodzie majątek. Po kilku latach Iris ucieka do Miami, gdzie poślubia milionera i całkowicie odmienia swoje życie. Jednak wkrótce zaczynają ją prześladować duchy przeszłości. Na pomoc przybywa z Paryża znajomy detektyw i dzięki swym niezwykłym zdolnościom stara się rozwiązać zagadkę tajemniczych wydarzeń, w które uwikłana jest Iris Tęczooka.

Autorka przedstawia barwne sylwetki Latynosów mieszkających w Miami; ich często oparte na faktach koleje życia łączą się i przeplatają z fantastycznymi i opisanymi bardzo soczystym językiem losami głównych bohaterów. Wszystkie wydarzenia podporządkowane są gwałtownej walce dobra ze złem, złem, które w mniej lub bardziej zawoalowany sposób uosabia reżim Fidela Castro.


Recenzje
  • O AUTORZE
  • O AUTORZE
Zoé Valdés
Zoé Valdés pochodzi z Hawany. Urodziła się w 1959 roku, roku rewolucji na Kubie. Jest poetką, pisarką, krytykiem filmowym. Uznanie i popularność przyniosła jej powieść...
  • POLECANE KSIĄŻKI
  • POLECANE KSIĄŻKI
}
}
}
}
}
}
}
}
}
Copyright © by NSB 2007-2015
Wykonanie: YELLOWTEAM.PL

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.