Alicia Giménez-Bartlett
Wysłańcy ciemności
Wysłańcy ciemności
Nakład wyczerpany
Tytuł oryginału: Mensajeros de la oscuridad
Język oryginału: hiszpański
Przekład: Adam Elbanowski
Oprawa: broszurowa
Format: 145 × 235 mm
Formaty ebook:
ISBN: 83-7392-034-X
Data wydania: 2006
Ilość stron: 268
Alicia Giménez-Bartlett
Wysłańcy ciemności
OPIS

Petra Delicado i Fermín Garzón to znana już dobrze naszym czytelnikom niepowtarzalna, absolutnie niesztampowa para współpracowników-policjantów, których w pracy motywuje coś więcej niż chęć wytropienia przestępców. Jakby oboje starali się przy okazji zajrzeć poza fasadę gładko funkcjonującego społeczeństwa i zrozumieć coś więcej z czających się w każdym człowieku tytułowych „ciemności”.

Pozornie chłodna, racjonalna Petra, z dystansem podchodząca do życia, krytyczna wobec instytucji małżeństwa, rodziny, surowa w ocenie współczesnej Hiszpanii, z jej mitami religijnymi, obyczajowymi, społecznymi, w działaniu okazuje się kobietą pełną ludzkiego ciepła, werwy, energii, spontaniczną i niezależną, łączącą wrażliwość i intuicję ze zdrowym rozsądkiem. Przerażająca sprawa potajemnych kastracji, czy autokastracji młodych ludzi, którą usiłuje rozwikłać, zaprowadzi ją w mroczne rejony Barcelony, jakiej nie poznaje przypadkowy turysta, oraz rejony psychiki, w które strach się zapuścić.

Ponury to obraz. Niemniej „życie zawsze przerasta fikcję” – kończy swoją relację autorka – z nieodłączną nutą optymizmu. A jej pozbawiony zjadliwości – mimo tak ciętego języka – pogodny krytycyzm przerasta grozę tej niezwykle dynamicznej, inteligentnej powieści.

To przednia lektura, o której jednak – inaczej niż w wypadku zwykłych kryminałów - nie przestaje się myśleć wraz z przewróceniem ostatniej kartki…


Recenzje
  • O AUTORZE
  • O AUTORZE
Alicia Giménez-Bartlett
Urodziła się w 1951 r. w Almansa. W 1975 przeprowadziła się do Barcelony, gdzie mieszka do dziś. Największą popularność, także poza granicami Hiszpanii, przyniósł...
  • INNE AUTORA
  • INNE KSIĄŻKI AUTORA
  • Z TĄ KSIĄŻKĄ ZAMAWIANO ROWNIEŻ
  • Z TĄ KSIĄŻKĄ ZAMAWIANO ROWNIEŻ
  • POLECANE KSIĄŻKI
  • POLECANE KSIĄŻKI
}
}
}
}
}
}
}
}
}
Copyright © by NSB 2007-2015
Wykonanie: YELLOWTEAM.PL

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.