Veit Heinichen
Śmierć na liście oczekujących
Śmierć na liście oczekujących
Tytuł oryginału: Tod auf der Warteliste
Język oryginału: niemiecki
Przekład: Maria Skalska
Oprawa: broszurowa
Format: 110 x 180 mm
Formaty ebook: epub mobi
ISBN: 978-83-7392-383-6
Wydanie: I
Data wydania: październik 2012
Liczba stron: 440
Veit Heinichen
Śmierć na liście oczekujących
OPIS

Śmierć na liście oczekujących odsłania przed czytelnikiem ponure kulisy  międzynarodowego handlu ludzkim towarem, gdzie króluje przekupstwo, okrucieństwo i bezwzględna żądza pieniędzy, przedstawione w postaci wielowątkowo poprowadzonej intrygi.  Tym razem komisarz Laurenti staje przed zadaniem, które łączy się ze sprawami polityki: odkąd podczas triesteńskiego spotkania na szczycie między Berlusconim a kanclerzem Niemiec, pod kołami samochodu wysokiego gościa zginął nagi mężczyzna, w mieście panuje napięcie i niepokój. Mimo intensywnego śledztwa Laurentiemu nie udaje się posunąć sprawy naprzód – żadnych punktów zaczepienia.

 

W śledztwie pomaga mu zaprzyjaźniony lekarz sądowy, stary oryginał Galvano, którego popisy erudycyjne stanowią interesujący element książki, podobnie jak odniesienia do historii Triestu. Czy komisarzowi uda się rozwikłać tę zagadkę?


Recenzje
Data: 6 maja 2015
Autor: sadfsdaf sadfdsa
Ocena:
:)
Data: 12 listopada 2013
Autor: Ewelina Dyda, recenzja z portalkryminalny.pl
Ocena:

Atutem książki z pewnością jest klimat północnych Włoch, przedstawiony bardzo sugestywnie, z dbałością o każdy szczegół. Ale z przyjemnością także obcuje się z wykreowanymi przez autora bohaterami. Budzą sympatię, a z każdą stroną przywiązujemy się do nich coraz bardziej. Zwłaszcza że nie brakuje im poczucia humoru i oryginalności. Dodatkowo są to postacie niejednowymiarowe. Właściwie można zaryzykować stwierdzenie, że każdy z nich ma coś na sumieniu, oczywiście w mniejszych bądź większych proporcjach. Ocena moralna niektórych z nich może przysparzać przez to trudności.

Pełną wersję recenzji czytaj na portalkryminalny.pl

Data: 23 października 2013
Autor: Recenzja z blogu wswiecieslow.blogspot.com
Ocena:

„Śmierć na liście oczekujących” to bardzo dobra powieść detektywistyczna, której najmocniejszą stroną jest kryminalna intryga. Rozbudowana akcja, mnogość wątków, wyraziści bohaterowie i piękny obraz wspaniałego, włoskiego miasta są przepisem na bardzo dobrą rozrywkę. Lekka narracja, przeplatana obyczajowymi wstawkami, nie pozwala na nudę, a i drobiazgowość prozy autora jest zdumiewająca. Veit Heinichen obrysował kawałek świata, porozrzucał po nim ludziki niczym ołowiane żołnierzyki, i ten fragment rzeczywistości spisał w swojej książce. Zwrócił także uwagę na to, o czym my, zwyczajni śmiertelnicy z klasy średniej nie mamy pojęcia – na przerażający i intratny biznes handlu ludzkimi narządami. Dodatkowo Veit Heinichen rozpisuje się o sztuce, winiarstwie, a także historii Triestu. To naprawdę dopracowana i wielowątkowa rzecz!

Pełną wersję recenzji czytaj na blogu wswiecieslow.blogspot.com.

  • O AUTORZE
  • O AUTORZE
Veit Heinichen
Urodził się w roku 1957, początkowo działał w branży księgarskiej, współpracując z wieloma wydawnictwami. W roku 1994 był jednym ze współzałożycieli wydawnictwa...
  • WYWIADY Z AUTORAMI
  • WYWIADY Z AUTORAMI
Veit Heinichen

Veit Heinichen o tym dlaczego wybrał właśnie Triest jako miejsce akcji swoich kryminałów, trudnych relacjach autora i stworzonych...

  • INNE AUTORA
  • INNE KSIĄŻKI AUTORA
  • Z TĄ KSIĄŻKĄ ZAMAWIANO ROWNIEŻ
  • Z TĄ KSIĄŻKĄ ZAMAWIANO ROWNIEŻ
  • POLECANE KSIĄŻKI
  • POLECANE KSIĄŻKI
}
}
}
}
}
}
}
}
}
Copyright © by NSB 2007-2015
Wykonanie: YELLOWTEAM.PL

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.