Donna Leon
Kwestia wiary
Kwestia wiary
Tytuł oryginału: A Question of Belief
Język oryginału: angielski
Przekład: Marek Fedyszak
Oprawa: broszurowa
Format: 125 x 175 mm
Formaty ebook:
ISBN: 978-83-7392-410-9
Wydanie: I
Data wydania: styczeń 2013
Liczba stron: 340
Donna Leon
Kwestia wiary
OPIS

Komisarz Guido Brunetti marzy, żeby uciec od tłumów i sierpniowych weneckich upałów. Zanim dołączy do wypoczywającej w górach rodziny, będzie musiał przyjrzeć się skardze, jaką jego przyjaciel złożył na podejrzanie opieszałe sądy. Kolega Brunettiego, Lorenzo Vianello, niepokoi się nagłym zainteresowaniem swojej ciotki astrologią i prosi komisarza o pomoc. Plany wakacyjne ostatecznie niweczy brutalna zbrodnia popełniona w mieście.


Recenzje
Data: 21 marca 2013
Autor: Tomasz Albecki, recenzja z portalu ksiazka-online.pl
Ocena:

Kryminał musi być lekki, choć siłę rażenia powinien mieć większą niż bomba atomowa w Hiroszimie. „Kwestia wiary” Donna Leon właśnie taki jest.

Czytelnik przenosi się do słonecznych Włoch, w których wszystko wydaje się lepsze i prostsze niż w Breslau czy Sopocie. Wenecja nie poraża ilością zabytków a bardziej ilością zbrodni na metr kwadratowy. Komisarz Guido Brunetti – prawnik z wykształcenia musi pomóc koledze, któremu spokoju nie dają nowe zainteresowania ciotki. Na dodatek ktoś popełnia zbrodnię, która zmusza komisarza do rezygnacji z urlopu.

Niepocieszony koneser klasycznej literatury, jak nasz Eberhard Mock, bada tropy, które wskazują na sprawcę. A może sprawców? Intryga nie należy do najłatwiejszych. Na dodatek co rusz coś lub ktoś miesza jeszcze bardziej w całym tym świecie tak bardzo nam bliskim.

Bliskim, bo autorka w książce umieszcza ocenę współczesnej władzy i polityki w ogóle. Dostaje się Kościołowi, dostaje się włoskiemu rządowi czy policji. Widać, że ojciec Mateusz ma większą skuteczność niż to skorumpowane środowisko z piekła rodem.

Umie autorka łączyć wątki pozornie nie do połączenia tworząc sieć powiązań, która zrozumiała jest w zaskakującym finale. To bardziej gra strategiczna niż prosta kryminalna zagadka. Kto zabił? Kto jest ofiarą, bo czasem nie wszystko jest takie jasne.

Kawał dobrej roboty. I postaram się o kolejne książki z tej serii.

  • O AUTORZE
  • O AUTORZE
Donna Leon
Urodzona w 1942 r. w New Jersey  w rodzinie irlandzko-hiszpańskiej Donna Leon po raz pierwszy odwiedziła Włochy w roku 1965 będąc na studiach  i przez następne dziesięć lat...
  • INNE AUTORA
  • INNE KSIĄŻKI AUTORA
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
  • Z TĄ KSIĄŻKĄ ZAMAWIANO ROWNIEŻ
  • Z TĄ KSIĄŻKĄ ZAMAWIANO ROWNIEŻ
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
  • POLECANE KSIĄŻKI
  • POLECANE KSIĄŻKI
}
}
}
}
}
}
}
}
}
Copyright © by NSB 2007-2015
Wykonanie: YELLOWTEAM.PL

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.