Andrea Camilleri
Sezon łowiecki
Sezon łowiecki
Nakład wyczerpany
Tytuł oryginału: La stagione della caccia
Język oryginału: włoski
Przekład: Maciej Brzozowski
Oprawa: broszurowa
Format: 125 x 175 mm
Formaty ebook:
ISBN: 978-83-7392-462-8
Wydanie: I
Data wydania: styczeń 2014
Ilość stron: 176
Andrea Camilleri
Sezon łowiecki
OPIS

„Sezon łowiecki” to jeden z najciekawszych włoskich kryminałów historycznych ostatnich lat. Autor – Andrea Camilleri – przyzwyczaił już nas do przygód komisarza Montalbano, tym razem przenosi akcję w XIX wiek, do małego, sycylijskiego miasteczka. Czeka tu na nas cała galeria fantastycznych postaci. Jest paru zdegenerowanych arystokratów, tajemniczy aptekarz, zapalczywy ksiądz, wielbicielka bielizny z flandryjskiej koronki, ponury zarządca folwarku i jego oszałamiająco piękna żona. W tej niesamowitej opowieści kryminalnej pojawia się też rozmodlona murzynka, weteran wojen o niepodległość, a nawet bardzo wyjątkowa… koza.

Wszystko zaczyna się w dniu, w którym w miasteczku pojawia się tajemniczy przybysz w kraciastym garniturze. Niby obcy, a jednak rozpoznaje go stary markiz. To właśnie jego rodzinny pałac stanie się już niedługo sceną niesamowitych wydarzeń. Niewinna, początkowo, intryga zaczyna się rozwijać w zupełnie zaskakującym kierunku.

„Sezon łowiecki” jest jak film, który wciąga już od pierwszego ujęcia. Urzeka nie tylko wartką akcją , ale i arcyciekawymi, niezwykle plastycznymi, opisami XIX-wiecznej Sycylii. Bawi, potem straszy, a w końcu.. o tym przekonają się już czytelnicy.


Recenzje
Data: 1 kwietnia 2014
Autor: Jacek Jaciubek, recenzja z portalu esensja.pl
Ocena:

Sięgnąłem po tę książkę zwiedziony zapowiedzią sugerującą, iż to kryminał. Otrzymałem zaś coś w rodzaju romansu „z epoki” z mocno uwypuklonymi elementami erotycznymi. Intrygi kryminalnej nie uświadczyłem. Zresztą czy można mówić o intrydze, skoro już na pierwszej stronie dowiadujemy się, kto będzie mordercą, a po kilkunastu następnych nawet czytelnik nieobeznany z tego typu literaturą będzie wiedział, kto zostanie uśmiercony i za pomocą jakich środków?

Pełna wersja recenzji dostępna na portalu esensja.pl

Data: 14 marca 2014
Autor: Żaneta Madej, recenzja z portalu booknews.pl
Ocena:

Kryminał retro? Cóż, tak mogłoby wynikać z tego krótkiego opisu, jednak nie oddałoby to tego, co znajdziemy na blisko dwustu stronach powieści. Andrea Camilleri przykłada wagę do fabuły, stara się skonstruować ją w sposób, który zaskoczy czytelnika, jednak nie staje się nią pochłonięty. Istotną rolę w Sezonie łowieckim, ale także innych jego książkach, spełnia słowo. Wydaje się to być może oczywiste, ale w dobie skandynawskich kryminałów, dbałość o różnorodność formy niekoniecznie stoi na piedestale. Nie twierdzę, że jest to zjawisko złe – wręcz przeciwnie, sprawia, że książki czyta się łatwo i szybko. Prozę Camilleriego można zaś poznawać dwojako – właśnie w ten, powiedzmy, klasyczny sposób, właściwy kryminałom, ale także w inny, jak literaturę – nomen omen – piękną.

Pełna wersja recenzji dostęna na portalu booknews.pl

Data: 10 marca 2014
Autor: Recenzja z portalu granice.pl
Ocena:

Przygodę z powieściami sensacyjno-kryminalnymi Camilleriego warto zacząć w każdej chwili. Nie trzeba też specjalnie zastanawiać się, po którą książkę sięgnąć w pierwszej kolejności. Jeśli jednak wybór padnie na Sezon łowiecki, czytelnik może mieć pewność, że spotkanie z lekturą przyniesie mu nie lada satysfakcję.
XIX wiek, małe sycylijskie miasteczko Vigata. Do miasta przybywa parowiec. Na pokładzie oprócz mieszkańców Vigaty znajduje się także tajemniczy przybysz. Po opuszczeniu pokładu udaje się on do gospody, gdzie wynajmuje pokój. Już od pierwszej chwili, od pierwszego kroku, jaki przybysz postawił na sycylijskiej ziemi, mieszkańcy Vigaty zaczynają snuć domysły na temat tego, kim może być nowy mieszkaniec oraz w jakim celu przybył do ich miasteczka. Mężczyzna przedstawia się jako Alfonso La Matina i w niedługim czasie kupuje nieruchomość. Na parterze otwiera swoją aptekę, na piętrze natomiast urządza mieszkanie. Nic w przybyciu Alfonsa do Vigoty nie byłoby dziwnego czy zastanawiającego, gdyby nie tajemnicza historia związana z jego ojcem. To także prawdopodobnie nie zwróciłoby wielkiej uwagi. Nie zwróciłoby, gdyby członkowie rodziny markiza don Filippa jeden po drugim nie zaczęli nagle umierać…

Pełna wersja recenzji dostępna na portalu granice.pl

Data: 20 lutego 2014
Autor: Marta Matyszczak, recenzja z portalu kawiarenkakryminalna.pl
Ocena:

Co tak naprawdę dzieje się w Vigacie? Kto macza palce w tajemniczych i mrożących krew w żyłach wydarzeniach? To już musicie sprawdzić sami. A niecierpliwi nie muszą się martwić, bo Sezon łowiecki, to zaledwie nieco ponad 160 stron, które połyka się przy jednym posiedzeniu.

Nietypowy to kryminał Camilleriego. Powieść aż skrzy humorem, ironią i ciętym dowcipem. Skrzy też erotyzmem, często w dosyć dziwacznych odmianach... Jednak tym, co najciekawsze w Sezonie łowieckim, są po mistrzowsku przez Camilleriego wykreowane postacie. Pisarz po raz kolejny udowadnia, że jest znakomitym obserwatorem i potrafi świetnie wyłuskać i przedstawić ludzkie charaktery.

Pełna wersja recenzji dostępna na portalu kawiarenkakryminalna.pl

  • O AUTORZE
  • O AUTORZE
Andrea Camilleri
Znany włoski pisarz i reżyser teatralny, urodził się w 1925 roku w Porto Empedocle, małym miasteczku na Sycylii; od dawna jednak mieszka w Rzymie. Przez wiele lat głównym obszarem...
  • WYWIADY Z AUTORAMI
  • WYWIADY Z AUTORAMI
Andrea Camilleri

Andrea Camilleri opowiada o tym co różni go od komisarza Montalbano, miłości do dobrej kuchni, sycylijskim poczuciu humoru i...

  • INNE AUTORA
  • INNE KSIĄŻKI AUTORA
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
  • Z TĄ KSIĄŻKĄ ZAMAWIANO ROWNIEŻ
  • Z TĄ KSIĄŻKĄ ZAMAWIANO ROWNIEŻ
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
Nakład wyczerpany
  • POLECANE KSIĄŻKI
  • POLECANE KSIĄŻKI
}
}
}
}
}
}
}
}
Copyright © by NSB 2007-2015
Wykonanie: YELLOWTEAM.PL

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.