Giovanni Cocco , Amneris Magella
Cienie na jeziorze
Cienie na jeziorze
Tytuł oryginału: Ombre sul lago
Język oryginału: włoski
Przekład: Stanisław Kasprzysiak
Oprawa: broszurowa
Format: 110x180 mm
Formaty ebook: epub mobi
ISBN: 978-83-7392-476-5
Wydanie: pierwsze
Data wydania: maj 2014
Ilość stron: 448
Giovanni Cocco , Amneris Magella
Cienie na jeziorze
OPIS

W górach nad jeziorem Como, podczas prac budowlanych przy wytyczaniu nowej drogi i tunelu prowadzących do przejścia granicznego między Włochami a Szwajcarią znaleziono szczątki ludzkie. Kim był zmarły? Jak ustalić tożsamość mężczyzny, na którego ślad naprowadza jedynie monogram K.D. na srebrnej papierośnicy? Co może z tym mieć wspólnego wpływowa rodzina Cappellettich, właścicieli tych terenów, strzegąca swojej prywatności w otoczonej parkiem zabytkowej willi nad jeziorem?

Dochodzenie w tej sprawie powierzono komisarz Stefanii Valenti – czterdziestopięcioletniej rozwiedzionej policjantce, matce jedenastoletniej córki – której sam fakt,że jest kobietą utrudnia sprawne działanie, mimo że jest zdecydowanie bardziej stanowcza i zaradna od swoich kolegów. W śledztwie następują kolejne zwroty, w rytmie nadciągających co jakiś czas znad jeziora powiewów wiatru breva. Dociekanie sięga coraz głębiej w przeszłość, w lata, kiedy pod koniec wojny nad brzegami jeziora przemieszczali się nielegalnie przemytnicy, dezerterzy, partyzanci, uciekający do Szwajcarii Żydzi, a także usiłujący umknąć sprawiedliwości funkcjonariusze gestapo, mający przy sobie cenne obrazy, wartościowe przedmioty i wielkie sumy pieniędzy. Niewątpliwie właśnie w tamtych latach należy szukać rozwiązania zagadek, które przynosi śledztwo...

A jest to śledztwo dwojakie. Z jednej strony odsłania skrywanie aspekty teraźniejszości, w której łączą się intrygi rodzinne i powracające wspomnienia, z drugiej dotyczy przełomowego okresu historii Włoch.


Recenzje
Data: 4 września 2014
Autor: Recenzja z blogu hugekultura.blogspot.com
Ocena:
We włoskich górach, w trakcie budowy nowej drogi łączącej Szwajcarię z Włochami, robotnicy natrafiają na ludzkie kości. Do kogo należą? Przy szczątkach znajduje się jedynie papierośnica z monogramem. Właścicielem tych ziem jest zamożna rodzina Cappellettich. Czy mają oni coś wspólnego z tą sprawą?
 
Pełna wersja recenzji dostępna na blogu hugekultura.blogspot.com
  • O AUTORZE
  • O AUTORZE
Giovanni Cocco
Giovanni Cocco (ur. 1976 w Como, mieszka nad jeziorem o tej samej nazwie) W swojej dotychczasowej twórczości preferuje tematykę związaną z rodzinnymi stronami. Jego powieści...
  • INNE AUTORA
  • INNE KSIĄŻKI AUTORA
  • Z TĄ KSIĄŻKĄ ZAMAWIANO ROWNIEŻ
  • Z TĄ KSIĄŻKĄ ZAMAWIANO ROWNIEŻ
  • POLECANE KSIĄŻKI
  • POLECANE KSIĄŻKI
}
}
}
}
}
}
}
}
Copyright © by NSB 2007-2015
Wykonanie: YELLOWTEAM.PL

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.