Jorge Carrión
Księgarnie
Księgarnie
Tytuł oryginału: Librerias
Język oryginału: hiszpański
Przekład: Adam Elbanowski
Oprawa: twarda całopapierowa
Format: 150x240
Formaty ebook: epub mobi
ISBN: 978-83-65613-17-2
Wydanie: Wydanie I
Data wydania: 11 maja 2017
Ilość stron: 350
Jorge Carrión
Księgarnie
OPIS

Będąc zarazem opowieścią z podróży, kroniką i esejem, książka ta opisuje wędrówki wielkiego admiratora księgarń, jakim jest Jorge Carrión. Podróże, które przywołują „Księgarnie” są bardzo różnorodne,  zawsze szczególne. Po pierwsze są owocem osobistej wędrówki Carriona przez pięć kontynentów; są to również podróże w czasie, autor interesuje się  historią księgarni, od jej narodzin aż do najbardziej współczesnych form dystrybucji książki, niematerialnych i wirtualnych. 

Pokazuje on również jej wpływy kulturalne i polityczne, jako że książka może być wyrazem sprzeciwu o wielkiej mocy. Księgarnia jest też niezwykłym miejscem, tam staje się możliwe spotkanie książki z czytelnikiem; tam wszystko nagle nabiera sensu. W „Księgarniach” wyraźnie widać wpływ dzieł Alberta Manguela i Enrique Vila-Matasa, wielu lektur i niezliczonych podróży;  jawią się one, przez żarłoczny nomadyzm swojego autora, jako mapa nienasyconej namiętności.


Recenzje
  • O AUTORZE
  • O AUTORZE
Jorge Carrión
Jorge Carrión urodził się w Hiszpanii, w Tarragonie w 1976 r. Opublikował  wiele esejów i opowieści z podróży. Jest także autorem cenionej trylogii...
  • POLECANE KSIĄŻKI
  • POLECANE KSIĄŻKI
}
}
}
}
}
}
}
}
}
}
Copyright © by NSB 2007-2015
Wykonanie: YELLOWTEAM.PL

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.