William Dalrymple
Anarchia

William Dalrymple

Anarchia

Anarchia
Tytuł oryginału: The Anarchy
Język oryginału: angielski
Przekład: Krzysztof Obłucki
Oprawa: twarda
Format: 150x240
Formaty ebook: epub mobi
ISBN: 978-83-7392-739-1
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2022
William Dalrymple
Anarchia
OPIS

Anarchia relacjonuje niezwykłą historię o tym, jak jedno z najwspanialszych  imperiów na świecie rozpadło się i zostało zastąpione przez niebezpiecznie pozaprawną prywatną kompanię, odpowiadającą jedynie przed swoimi udziałowcami, z główną siedzibą oddaloną o tysiące kilometrów, mieszczącą się w niewielkim biurze w Londynie. W tej bardzo ambitnej książce, William Dalrymple przedstawia losy Kompanii Wschodnioindyjskiej, jak jeszcze nigdy nikt wcześniej tego nie zrobił, to będąca jak najbardziej na czasie przestroga, opowiadająca o pierwszej globalnej sile korporacyjnej.

 

 

„Jak pokazuje Dalrymple w swojej brawurowej i pasjonującej historii, Kompania Wschodnioindyjska była najbardziej zaawansowaną kapitalistyczną organizacją na świecie…. Autor nie szczędzi nam ani jednego ciosu miecza, ani jednego oszustwa, ani jednego bitewnego zgiełku. Jako narrator nieznanych historii o brytyjskich Indiach nie ma sobie równych. „Anarchia” to nie tylko wciągająca opowieść o zbrodniach i spiskach, niewyobrażalnym bogactwie i nieznośnym głodzie. To zarazem odczarowanie mitu zrodzone z niezaspokojonej potrzeby oddania ofiarom dziejowej sprawiedliwości.”

„The Wall Street Journal”

 

“Doskonała… barwna i bogata w detale historia… Być może największą wartością tej niepokojąco przyjemnej w lekturze książki są nie tyle pytania, na które odpowiada, ale raczej te, które każe nam sobie zadać – jaka jest rola światowych korporacji, zarówno kiedyś jak i dzisiaj? W jaki sposób wpływają one na rzeczywistość wokół nas? Książka Dalrymple’a jest warta przeczytania przez każdego z nas.

“The New York Times Book Review”


Recenzje
  • O AUTORZE
  • O AUTORZE
William Dalrymple
William Dalrymple - ur. 1965 r. w Szkocji – pisarz, historyk i krytyk literacki, którego zdania w sprawie Afganistanu zasięgał prezydent Obama, napisał osiem książek, za...
  • INNE AUTORA
  • INNE KSIĄŻKI AUTORA
  • Z TĄ KSIĄŻKĄ ZAMAWIANO ROWNIEŻ
  • Z TĄ KSIĄŻKĄ ZAMAWIANO ROWNIEŻ
  • POLECANE KSIĄŻKI
  • POLECANE KSIĄŻKI
}
}
}
}
}
}
}
}
}
Copyright © by NSB 2007-2015
Wykonanie: YELLOWTEAM.PL

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.