Toni Sepeda
Wenecja komisarza Brunettiego
Wenecja komisarza Brunettiego
Tytuł oryginału: Brunetti’s Venice
Język oryginału: angielski
Przekład: Marek Fedyszak
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
Format: 145x235
Formaty ebook: epub mobi
ISBN: 978-83-7392-770-4
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2022
Liczba stron: 300
Toni Sepeda
Wenecja komisarza Brunettiego
OPIS

W „Wenecji komisarza Brunettiego” autorka zaprasza nas na dwanaście spacerów po mieście trasami, którymi w kolejnych tomach cyklu wędruje bohater wykreowany przez Donnę Leon.

Każdy spacer to osobny rozdział książki, zawierający cytaty z różnych powieści dotyczące miejsc, w których rozgrywa się ich akcja. Toni Sepeda przedstawia historię dzielnic, budynków i weneckich barów oraz zmiany, którym ulegały zarówno przez wieki, jak i za życia commissario Brunettiego. Ten literacko-historyczny przewodnik po mieście na Lagunie Weneckiej będzie dla miłośników twórczości Donny Leon cennym dopełnieniem jej powieści. Ona sama tak pisze we wstępie: „Wenecja komisarza Brunettiego podąża za nim, za jego myślami i refleksjami, gdy Brunetti porusza się instynktownie w labiryncie weneckich calli i rughe, po licznych rive. Przystaje wraz z nim, żeby podumać i poobserwować, próbuje też pokazać czytelnikowi, dlaczego jego przywiązanie do tego cudownego miasta – niezależnie od rozczarowań i narzekań, jakie budzi w nim Wenecja – jest tak namiętne i głębokie jak miłość do żony i dzieci”.


Recenzje
  • O AUTORZE
  • O AUTORZE
Toni Sepeda
Toni Sepeda, ur. w 1942 roku, od ponad piętnastu lat wykłada literaturę i historię sztuki na Uniwersytecie w Maryland. Była też przewodnikiem wycieczek po rodzinnym mieście komisarza...
  • POLECANE KSIĄŻKI
  • POLECANE KSIĄŻKI
}
}
}
}
}
}
}
}
}
Copyright © by NSB 2007-2015
Wykonanie: YELLOWTEAM.PL

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.