Margaret Durrell

Margaret Isabel Mabel „Margo” Durrell była młodszą siostrą powieściopisarza Lawrence'a Durrella i starszą siostrą przyrodnika i pisarza Geralda Durrella, który wyśmiewa jej postać w swojej trylogii powieści o Korfu: "Moja rodzina i inne zwierzęta", "Moje taki, zwierzaki i krewni" i "Ogród Bogów". Margaret Durrell urodziła się w Bengalu w Indiach Brytyjskich, a wychowała w Indiach i Anglii. W 1935 roku wraz z braćmi towarzyszyła matce w przeprowadzce na Korfu. Matka Margo wraz z Geraldem i Lesliem wróciła do Anglii w 1939 roku wraz z wybuchem II wojny światowej, ale Margo zdecydowała, że ​​jej prawdziwym domem jest Korfu i została na wyspie. W tym samym roku poznała lotnika Jacka Breeze'a. Jack przekonał ją o niebezpieczeństwach związanych z pobytem na Korfu, więc wkrótce wyjechała i dołączyła do rodziny w Bournemouth. Wyszła za mąż za Breeze'a na początku 1940 roku i razem przeprowadzili się do Republiki Południowej Afryki. W czasie wojny przenieśli się do Mozambiku, a następnie do Etiopii, gdzie Margaret urodziła ich pierwsze dziecko, Gerry’ego. Po zakończeniu wojny wrócili do Bournemouth, gdzie urodził im się drugi syn, Nicholas.

Margaret Durrell rozwiodła się z mężem i w 1947 roku kupiła posiadłość w pobliżu domu swojej matki w Bournemouth, przekształcając ją w pensjonat.

Nadal była zakochana w Grecji, więc złożyła podanie o pracę na greckim statku wycieczkowym płynącym na Karaiby, zobaczywszy ogłoszenie w gazecie.

Zmarła w wieku 87 lat 16 stycznia 2007 r.

Produktów na stronie: 20 40 80